Hakkımızda

Çizgi İnşaat Mimarlık çevreye duyarlı ve insanların yaşam kalitesini yükseltecek çağdaş projeler üretmek amacıyla kurulmuştur. İnşaat Sektörünün en ileri aşaması olan beton prefabrikasyon teknolojisini uygulayan Çizgi İnşaat , 40 yıllık sektörel deneyim ve birikimle İzmir Kemalpaşa’da ve Torbalı İlçesi Karakuyu mevkiindeki üretim tesislerinde faaliyetlerini sürdürmektedir.

Firmamımızın Misyonu; az enerji tüketimi ve ekolojik dengeye önem veren yapılar üretmek ve Sektöründe kalite ve müşteri memnuniyetini bir araya getiren bir marka olma hedefinde ilerlemektedir.

Vizyonu; teknolojinin ışığında, fonksiyonelliğin, ekolojik faktörlerin, ışık kalitesinin, formun sembolizminin, yapının şehir siluetindeki ve çevre planlamasındaki yerinin gözetildiği uluslararası standartlarda yapılar gerçekleştirmektir.

Prefabrikasyonda deneyim ve yeniliği bir araya getiren uzman kadrosuyla, kalite güvencesine verdiği önemle, tesislerinde beton santrali ile gereksinimine göre hazırlanan yüksek kalitede TSE garantili betonları ile sanayi yapıları, okul-yurt binaları, spor tesisleri, askeri binalar, muhtelif betonarme mamuller, öngörmeli betonarme elemanlar, köprü kirişleri ve duvar panoları üreten firmamız, TSE Kalite Uygunluk Belgesi sahibidir.

Çizgi İnşaat, modern laboratuarında 1. sınıf TSE sertifikalı, bilgisayar kontrollü basınç deney presi ve diğer deney ekipmanları ile üretim kalitesini devamlı kontrol altında tutmaktadır. 2009 yılında kabul gören Tübitak projesi ile laboratuvarını zenginleştirmiştir. Ar-Ge çalışmalarını üretimini çeşitlendirecek ve kalitesini artıracak şekilde sürdürmektedir.

Firmamızın laboratuarlarında kullanılan malzemelerin teknik özelliklerinin uygunluğu düzenli periyotlarla kontrol edilmektedir. Beton dayanımları her gün her sınıf için dikkatle takip edilmekte standartlara uygunluğu sağlanmaktadır.

Çizgi İnşaat cephe panelleri için minimum C25 sınıfı, taşıyıcı elemanlarda C30 ve öngörmeli elemanlarda minimum C40 sınıfı beton kullanmakta ve kalite sürekliliğini uzman ve deneyimli kadrosuyla sağlamaktadır.

Şirketimizin temel kalite stratejisi, Dünyada hızla gelişen teknolojiye paralel olarak artan kaliteli hizmet standartları ve serbest piyasa ekonomisi kuralları çerçevesinde hizmet üretiminde verimlilik ve kaliteyi ön plana çıkararak ulusal ve uluslararası piyasada rekabet edebilecek bir kuruluş haline gelmektir.